Turecké zábavní vodní parky

Vodní radovánky

Na tureckém území se návštěvníci střetávají s ubytovacími zařízeními, jež mají jako součást areálu malé, ale i rozsáhlejší aquaparky. Se vstupem do každého z nich se dá užít vodních hrátek na skluzavkách a tobogánech. Některé z hotelů nabízejí už i umělé řeky. Bonusem je, že ratolesti se sami zabaví a není potřeba utrácet další peníze.

Jak se však zachovat když park u hotelu nedostačuje a hoteloví hosté chtějí další atrakce? V takové chvíli je třeba přeci jen trochu si připlatit a vydat se do některého okolního akvaparku. Podél pobřeží Turecka bylo akvaparků vybudováno více. Větší vodní parky hostům poskytují i svozy z konkrétních středisek v ceně vstupného.

A je jich požehnané množství. Seřazené podle abecedy jsou u Alanyie 2, v Antalyi 3, v Bodrumu dva, ve Fethyii 2, hlavní město Istanbul má jeden, Izmir má hned 5, v Kemeru 2, v Marmarisu dva a v Side 3. Ve všech si mohou návštěvníci adrenalin na rychlých skluzavkách, klikatých tobogánech nebo na šíleném kamikaze a twisteru s délkou 40 metrů. Pro malé tu čekají pestrobarevné skluzavky a brouzdaliště se spoustou prolézaček.

Součástí některých akvaparků jsou také delfinária, kde je možné podívat na show delfínů a dalších mořských savců. Kdo si troufne, může si s delfíny zaplavat, tato zkušenost se pro hosty většinou stane unikátním zážitkem.

Vstup do aquaparků se liší. Dospělí často platí kolem 35 Euro, děti 7 až 12 let asi 25 Eur a nejmladší kolem 20 Eur. Je pravdou, že ceny jsou celkem vysoké, ale za své peníze pak turisté tráví v akvaparku celý den a dostanou i malou svačinu.