Letovisko Side

Stoupající popularita

Město Side je jedním z velmi oblíbených turistických letovisek na Turecké riviéře. Leží asi 75 kilometrů východním směrem od Antalye a patří mezi jedno z největších tureckých měst. Jeho služby a vybavenost nadchne každého přijíždějícího. A tato skutečnost je zřejmě jedním z důvodů, proč si návštěvníci Turecka letovisko Side tak často volí jako destinaci pro letní dovolenou.

Na čas, strávený v Side, turisté obvykle vzpomínají v souvislostech s průzračně čistým mořem, spoustou slunce a krásnými plážemi. Kromě odpočinku na pobřeží skýtá na poznávání historie orientovaným turistům tento turecký region dostatek možností, kam se vydat za poznáním minulosti.

Staré a nové Side

Side je možné rozdělit na dvě části. Na novou část, kde byly vybudovány nové hotely a kde je ubytována většina turistů, a historickou (starou) část, kde se je možno prozkoumávat a poznávat antické pozůstatky, historické vykopávky a staré domky s obchůdky. Obě části mají něco do sebe a určitě stojí za podrobnější poznání a prozkoumání obě dvě. Z nejpopulárnějších památek se sluší jmenovat minimálně impozantní amfiteátr Aspendos, ve kterém se v určitý čas dá podívat i na nějaké představení.

V Side je pláž s pískem i oblázky. Kde se budou turisté koupat záleží jen na tom, na jaké straně Side se momentálně nalézají. Obě pláže nabízejí turistům pestrou škálu nejrůznějších vodních a plážových sportů. Východní pláž je oblázková, místy kamenitá. Z tohoto důvodu bývá doporučováno mít boty do vody. Na druhou stranu ale bývá prázdnější než pláž s pískem v západní části Side. Díky jemnému písku se na západě letoviska koncentruje nejvíce turistů.

Nákupy

Kromě koupání a dalších fyzických aktivit bývají v Side často vyhledávanou činností také nakupování. V místních obchodech je možno pořídit spousta tradičních výrobků z kůže a šperky. Dohadování v obchodě o ceně patří k nezbytnému koloritu a hlasy z tržiště je možné zaslechnout až dlouho do noci. Výsledkem toho všeho však ale může být pořízení zboží za velmi zajímavou cenu.