Dovolená v Antalyi

Centrum Turecké riviéry

Malebné středisko, vhodné k letní dovolené a zřejmě též nejnavštěvovanější rezort Turecka, se nachází na jeho jihozápadě. Místo osloví každého, kdo do těchto míst přicestuje. Na jedné straně má Antalya Středozemní moře a z druhé strany velkolepé hory Taurus. Antalya je nevyčerpatelnou zásobárnou krás přírody, nádherných přírodních scenérií a pestré historie.

Během celého roku se teploty drží v rozmezí 20 až 30 stupňů. Je dobrým místem pro dovolenou pro turisty všech věkových kategorií. Oblast v okolí Antalye bývá někdy označována jako srdce Turecké riviéry.

Oblíbené středisko

Oblast Antalya prošel od začátku četnými změnami tak, aby byl schopen uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Dnešní rekreanti navštěvují již středisko s tím, že tady dostanou všechny služby, které mohou v průběhu dovolené očekávat. Zdejší obyvatelstvo ale i v dnešní době žije historickými obyčeji a tradičním stylem života. Antalya je turisty hojně navštěvovaná i v zimních měsících. Díky stálému počasí je možné během jednoho dne relaxovat u moře a zbytek dne trávit lyžováním v nedalekém středisku.

Pláží je k nalezení v Antalyi hned několik. Je jen otázkou preferencí jednotlivce, jakou pláž zvolí a jaké sportovní aktivity a služby očekává, stejně jako zda dá přednost odpočinku a relaxaci nebo jestli má v pánu prožít aktivní dovolenou. Fantastická krajina s mohutnými horstvy v pozadí dokresluje dokonalou relaxační kulisu. V celém okolí se nalézají útulná ubytovací zařízení nejrůznějších kvalit. Ani turista, preferující kvalitní a drahé hotely, se v Antalyi nemusí obávat. Na něj tady totiž čekají i opravdu krásné pěti-hvězdičkové hotely, splňující všechny nároky.

Den se dá trávit různými způsoby. Blízké městečko láká k návštěvám a k nákupům v obchůdcích s upomínkovými předměty, ošacením a šperky. Za zážitek stojí i návštěva některého místního trhu, které bývají v provozu až do večerních hodin. Ceny jsou zde smluvní a tak bychom se měli připravit na skutečnost, že si konečnou cenu budeme muset usmlouvat. Za návštěvu stojí také staré centrum, archeologická naleziště a úchvatné romantické uličky, vedoucí až do přístavu. V nedalekém okolí bývají poměrně často navštěvovány vodopády, soutěsky a jeskyně.