Kemer, Turecká riviéra

Rozvíjející se letovisko

Ze zapadlé turecké vesničky Kemer se během posledních let stalo moderní letovisko. Kemer charakterizují v první řadě nádherné přírodní scenérie, křišťálově čisté moře, dlouhé pláže a v pozadí se tyčící pohoří Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejkrásnějších středisek na celém území Turecka.

Během sezóny tady bývá velmi teplo a též značná vlhkost vzduchu, takže si turisté mohou připadat jako v sauně nebo prádelně.

Když se návštěvníci Kemeru rozjedou do národního parku Olympos, mohou zde prozkoumat dvě zajímavá místa. Prvním jsou zbytky antického města Olympos, kde za návštěvu stojí hrobky, sarkofágy a basilikum. Druhou je ohňová stráň Chimera, ze které občas šlehají ohně. Tato podívaná je způsobena přirozenými úniky zemního plynu unikajícího a je působivá hlavně během noci. Kemer se stal známým také největším počtem v přírodě žijících delfínů v oblasti Středozemního moře, na které se turisté vyplouvají pravidelně dívat během výletů lodí.

Možnosti zábavy

V městečku se návštěvníci setkávají se značným počtem obchůdků se suvenýry, řadou restaurací, kaváren a diskoték. Ty obvykle bývají otevřeny až do pozdních nočních hodin a většinou jsou pořádány venku pod večerní oblohou.

Protiklad bělostných plážích a krásné na jedné straně a drsnými horami na druhé prý vede k dokonalému odpočinku a očištění duše. Vzduch v okolí navíc krásně voní vavříny. Pohoří Taurus láká k výletům a trekům, které mohou trvat i několik dní.

Akčním jedinců nabízí letovisko zajímavou akci v rámci zdejší hippie komunity. Noc je možné strávit buď v domcích na stromech nebo v zavěšené houpací síti. Prakticky jde o takové ne úplně klasické ubytování a nocleh. Pozor je však potřeba dát na vodní dýmky, protože ty tady bývají často plněny marihuanou.

Dovolená v Kemeru jde strávit jak při klasickém pobytovém zájezdu, tak se dá toto místo objevovat z paluby některé lodě či v rámci itineráře některého z poznávacích zájezdů do Turecka.