Letoviska Turecké riviéry

Jih Turecka

Turecká riviéra náleží mezi nejznámější a nejnavštěvovanější části v Turecku. Leží na jihu Turecka a její pobřeží je omýváno vodami průzračně čistého Středozemního moře. Permanentní slunečné počasí, naprosté minimum srážek a krásně prohřáté moře lákají na Tureckou riviéru každoročně stále více návštěvníků. Vedle dlouhých pláží a množství antických a středověkých památek je dovolená na Turecké riviéře také o poznávání zdejších přírodních krás a zvláštností, které se jinde na Zemi nevyskytují.

Antalya, Side, Kemer a Belek

Ubytovací kapacity jsou většinou podél pobřeží a garantují výbornou vybavenost. Centrem na Turecké riviéře je město Antalya. Jeho historie sahá až 2000 let do minulosti a téměř na každém kroku je možné nalézt něco zajímavého. Z jedné strany obklopuje Antalyi mohutné pohoří Taurus. Jde o mix strmých hor s úchvatnou florou a faunou. Do pohoří bývají turisty často podnikány různé výlety. Takže pokud chtějí turisté v Antalyi prožít něco nevšedního, mohou se s průvodcem vydat na horskou tůru po jeho vrcholcích. Je též možné zapůjčit si terénní automobily a vydat se na výlet.

Střediska na Turecké riviéře se těší stoupající přízni turistů na celém světě. Side patří mezi jedno z právě takových. Nalézá se cca. 75 kilometrů od Antalye a pláže tu jsou písčité i oblázkové. Už během vstupu do letoviska si návštěvníci mohou připadat jako by se vrátili v čase do minulosti. Antický amfiteátr a impozantní hradby kolem města by měl navštívit kdokoliv, kdo do Side zavítá. Letovisko se nachází na poloostrově, který ze všech stran obklopuje moře. Tato skutečnost je velkým bonusem pro nejrůznější vodní sporty a další aktivity, kterých si tu návštěvníci mohou užít více než dostatečně.

Kemer byl kdysi malou rybářskou vesničkou. Dnes se jedná o středisko s velkým kotvištěm pro jachty ideální pro movitější klientelu. Není tak přeplněné jako ostatní střediska na Turecké riviéře a to ocení hlavně rodiny s dětmi. Kromě pohody návštěvníky bezesporu potěší též místní vodní zábavní park (informace v angličtině). Především mezi nejmenšími je proslulé delfinárium v Kemeru.

Belek je nové a poměrně moderní středisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou se začalo v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy jsou na velmi slušné úrovni a oblíbeným místem je hlavně mezi milovníky golfu. National Golf Club je nejlepší hřiště na golf v Turecku. Turecká riviéra je bezpochyby destinací pro vysněnou dovolenou u všech věkových kategorií.