Středisko Belek je symbolem luxusu

Středisko luxusu a golfu

V samém srdci Turecké riviéry se nachází hezké přímořské letovisko Belek. Leží na pobřeží Středozemního moře a zdejší hotely jsou považovány za jedny z nejluxusnějších pobřežních resortů v Turecku. Ubytovací zařízení v oblasti letoviska Belek jsou schopny každému z návštěvníků vykouzlit letní dovolenou v maximálním komfortu. V Beleku lze nalézt nově postavené hotelové komplexy, které se hrdě hlásí k luxusním 4 – 5 hvězdičkovým ubytovacím kapacitám. Od životem kypící Antalye leží asi 30 kilometrů daleko.

V okolí Beleku je zřízeno šest vyhlášených hřišť na golf. Proto zde mohou strávit svou ideální dovolenou hlavně zkušení golfoví hráči. Hřiště a zázemí se nachází v příjemném prostředí a proto se zde každý může prožít hezkou dovolenou plnou sportu a aktivního odpočinku.

Belecké pláže

Nedaleko Beleku se nacházejí skutečně dlouhé písčité pláže. Ty směřují na jih a obvykle na nich lze vždycky najít nějaké soukromé místečko k opalování a klidnému pobytu u vody. Je s podivem, že nejdelší belecká pláž měří neuvěřitelných 16 km. Má krásný, jasně bílý písečný povrch a patří mezi k jedněm z nejčistších a nejhezčích pláží v celém Turecku.

Dokonalou čistotu zdejších pláží si oblíbily i středomořské želvy. Ty se sem každým rokem vrací na zdejší pláže klást vajíčka. Z tohoto důvodu se v některých úsecích musí dodržovat jistá omezení. Vstup do moře je mírný a tak si v Beleku užívají vodních radovánky i ti nejmenší cestovatelé. V případě, že někoho začne trochu nudit slunění se pod středomořským sluncem, může vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů. K těm nejpopulárnějším patří například parasailing, jízdu na banánu nebo si vypůjčit vodní skůtr, šlapadlo či loďku.

V historickém jádru Beleku je možné obdivovat staré antické hradby nebo třeba antickou Hadriánovu bránu v nedaleké Antalyi. V letních měsících spousty návštěvníků míří do nedalekého Aspendosu, kde se dá vidět hudební představení či divadelní hru v nejzachovalejším římském amfiteátru na světě. Pouze 15 kilometrů od Beleku se dá ještě poznat ruiny starověkého města Perge.

Přestože se dá dovolená v Beleku prožít luxusním způsobem, obvykle nestojí tolik peněz jako na jiných místech. Svůj čas tráví turisté obvykle v luxusních hotelech, obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým azurově modrým mořem, na krásných písčitých plážích a v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce.