Skalní město
Ve středním Turecku se skrývá půvabná oblast jménem Kappadokia, jež rozhodně patří k nejvyhledávanějším regionům celého Turecka. Jedná se o dalo by se říci před světem ukryté městečko, které bylo vytvořené z měkkého sopečného tufu. Tuf, což je zvláštní druh sopečného popela, se tady časem proměnil ve zkamenělinu. Vznik horniny je datován před 30.000.000 lety, kdy došlo k pokrytí celé krajiny materiálem po sopečném výbuchu. Díky tomuto materiálu si místní obyvatelé začali v těchto útvarech hloubit obydlí a tak začalo vznikat zdejší skalní město. V dnešní době tento unikátní přírodní útvar z dálky evokuje zkamenělý les či pouštní duny.
Zdejší údolí hrají vícero barvami, navštívit je tady možné příbytky podobající se dokonce skalním hradům. Ztvrdlý sopečný popel je velice měkký a je možné jej jednoduše tvarovat. Výsledkem toho jsou vyhloubené mohutné kusy skal, kde se nachází tolik místností, že původní skály už nezbylo nic kromě tenkých oken a stěn místností. Po útocích Arabů začali místní obyvatelé svá obydlí stavět pokud možno pod zemí tak, aby se nedaly jednoduše odhalit a byly dobře chráněné. To dalo vzniknout celé řadě podzemních měst a chrámů, kde obyvatelstvo mohlo trávit svůj čas povětšinou pod zemí.
Výlety
Výlet do této oblasti stojí opravdu za to. Nedaleko Kappadokie se nalézá vyhaslý vulkán Erciyes Dagi, který by nikdo neměl během návštěvy opominout a díky kterému vznikla tato nádhera. V průběhu své dovolené v Turecku bývá doporučováno se na tato místa vydat a kochat se pohledem na vesničku. Ta je zakomponována do skalní krajiny a do dnešní doby bývají tato obydlí používána zdejšími obyvateli. Orientovat se můžete pomocí šipek, které návštěvníky směrují. Objevování trvá asi hodinu a není doporučováno, aby sem vstupovali lidé trpcí klaustrofobií.
K přespání nedaleko Kappadokie je možno využít nedaleká města jako kupříkladu Göreme, Ürgüp, Avanos či Ortahisar.